İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bolu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 Ağustos Depremi Anıldı 20 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Depremi; İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleşen "hazırlık" temalı bir dizi etkinlikle anıldı. 17 Ağustos 1999 Depremi yıl dönümünde; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türk Kızılayı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) iş birliğiyle İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliklere katılım ve ilgi yoğun oldu.
[Devamı]
Köpeklerin İmdadına AFAD Yetişti 20 Temmuz 2018
foto
Beton bariyerler altında kalan yavru köpekler 3 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı. Anadolu Otoyolu Dörtdivan gişelerinde çalışan görevlilerden; 3 yavru köpeğin beton bariyerler altında sıkıştığı ihbarını alan Bolu İl AFAD Arama Kurtarma Ekibi olay yerine gitti.
[Devamı]
Simülasyon Tırı Öğrenciler için Çalıştı 07 Haziran 2018
foto
Afete Hazır Türkiye için eğitimler, uygulamalı olarak devam ediyor. Bolu İl AFAD, Afete Hazır Türkiye için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. En iyi öğrenmenin deneyimleyerek öğrenme olduğu düşüncesinden hareketle Simülasyon tırında eğitimler gerçekleştiriliyor.
[Devamı]
Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Eğitim 08 Mayıs 2018
foto
İlköğretim Öğrencilerine Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Afet Bilinci Eğitimi Verildi. Bolu Belediye Başkanlığı afet bilincine sahip bir gelecek için çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi. Bolu İl AFAD Müdürlüğünün de destek olduğu etkinlikte Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile çocuklar uygulamalı eğitim yapma fırsatı buldu.
[Devamı]
Yaşlı Kadının Cansız Bedenine Ulaşıldı 17 Nisan 2018
foto
Gerede ilçesinde hayvan otlatırken kaybolan Müesser Dursun’un (78) cesedi bulundu. Gerede ilçesi Örencik köyünde, kendisine ait havyanları otlatırken kaybolan 78 yaşındaki Müesser DURSUN için yakınları jandarmaya ihbarda bulundu. Bolu İl AFAD ve Jandarma Ekipleri bölgede arama çalışması başlattı. Bolu İl AFAD’ın talebi üzerine Ankara’dan 4 kişilik bir dalgıç ekibi geldi. Gerede Çayı’nda yapılan arama sonucu yaşlı kadının, kaybolduğu yerin yaklaşık 1.5 km ilerisinde 2 metre derinlikte, cansız bedenine ulaşıldı.
[Devamı]
İlk Tatbikat Keşif Ekiplerinin Çalışmasıyla Gerçekleşti 16 Mart 2018
foto
Bolu İl AFAD Olaylara En Kısa Sürede En Etkin Müdahaleyi Yapabilmek için Bir Dizi Tatbikat Planladı. Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çalışmaları kapsamında Bütünleşik bir Afet Yönetim sistemini hayata geçirebilmek, en etkin müdahaleyi en kısa sürede yapabilmek için bir dizi tatbikat planlandı.
[Devamı]
Kaybolan Çocuğun Cansız Bedenine Ulaşıldı 15 Mart 2018
foto
Bolu İli Kıbrıscık İlçesinde Babasıyla hayvan otlattığı sırada kaybolan 15 yaşındaki Mehmet BAĞATIR ölü olarak bulundu. Kıbrıscık ilçesi Dokumacılar köyü Kölekayası mevkisinde babası ile birlikte hayvan otlatmaya giden 15 yaşındaki lise 1.sınıf öğrencisi Mehmet BAĞATIR hayvanları toparlamak için gittiği Kesler bayırı mevkisinde kayboldu.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası için Çok Sayıda Etkinlik Yapıldı 09 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası için Bir Dizi Etkinlik Gerçekleştirildi. Afete Hazır bir Türkiye ve Afet Bilincine sahip bireyler için aralıksız süren çalışmalar 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası sebebiyle yoğunlaşarak devam etti.
[Devamı]
İsmail HIRÇIN'ı Arama Çalışmaları Devam Ediyor 02 Mart 2018
foto
Bolu’nun Yeniçağa ilçesi Eskiçağa Köyünde 02.02.2018 tarihinde pazara gitmek için evinden ayrılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan İsmail HIRÇIN’ı (68) arama çalışmaları devam ediyor. Zonguldak’ta yaşayan ve kızını ziyaret etmek için Bolu’ya gelen 68 yaşındaki İsmail HIRÇIN 2 gün önce ilçe merkezinde kurulan pazara gitmek için evden ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Yakınlarının ihbarı üzerine başlatılan Bolu İl AFAD Ekiplerinin de katıldığı çalışmalarda köy çevresindeki ormanlık alan aranırken İl AFAD’a ait drone ile de havadan tarama yapıldı.
[Devamı]
AFAD 6 AİLENİN DAHA YARASINI SARDI 20 Şubat 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Bolu'nun Mudurnu ve Göynük İlçelerinde meydana gelen yangınlardan etkilenen 6 aile için gönderdiği 42 bin lira ailelere dağıtıldı. Farklı köylerde çıkan yangınlarda 6 ailenin evi kullanılamaz hale geldi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456