İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bolu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kızıl Geyik Kurtarıldı 10 Ekim 2018
foto
Bolu’nun Seben İlçesinde, hidroelektrik santralinin yükleme havuzuna düşen kızıl geyik ekiplerin ortak çalışması sonucu kurtarıldı. Çeltikderesi köyü yakınlarındaki hidroelektrik santrali görevlileri güvenlik kamerasını incelerken yükleme havuzunda bir geyiğin olduğunu fark etti. Santral Yetkilileri durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şube Müdürlüğüne bildirdi. Olay yerine gelen ekipler ise 350 kilogram ağırlığındaki kızıl geyiğin düştüğü yerden çıkartılabilmesi için AFAD Bolu ve Bolu Belediyesi İtfaiye ekiplerinden destek istedi.
[Devamı]
AFAD Bolu Bilim Şenliğinde 08 Ekim 2018
foto
“Bolu Bilim Şenliği” Kent Meydanı’nda kurulan stantlarda yapılan 120 farklı etkinlikle gerçekleşti. TÜBİTAK ve Bolu Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği 4007 Bolu Bilim Şenliği: ‘Bizler icat çıkaran, teknoloji geliştiren gençleriz. Biliyoruz ki; sağlam kafa, sağlam vücutta olur. Geleceğe sağlıkla yürüyoruz.’ sloganıyla üç gün boyunca gençlerle buluştu.
[Devamı]
Traktörün Altından Çıkartıldı 26 Eylül 2018
foto
Traktörüyle gittiği akraba ziyaretinden dönmedi. Bolu Merkeze bağlı Afşar Köyü’nde yaşayan Yusuf Öznur (65), 23 Eylül Pazar günü akşam saatlerinde traktörüyle gittiği akraba ziyaretinden dönmedi. Alınan kayıp ihbarı üzerine AFAD Bolu ve Jandarma Ekipleri arama çalışmaları başlattı.
[Devamı]
AFAD’dan Deprem Açıklaması 20 Eylül 2018
foto
Bolu’da iki yerel gazetenin, EFC Forecast Community isimli topluluğun; 15-26 Eylül tarihleri arasında Bolu’da 4 ile 5 şiddetinde deprem meydana geleceği iddiasını Kamuoyunda ve sosyal medya platformlarında ‘Bolu İçin Korkutan Deprem Uyarısı’ şeklinde haber yapması üzerine açıklama yapma zarureti doğmuştur.
[Devamı]
Kayalıklardaki Kadın Uzun Süre İkna Edilemedi 03 Eylül 2018
foto
Kıbrıscık İlçesindeki uçurumda mahsur kalan kadın, ekiplerin 12 saat süren çalışması sonrası kurtarıldı. Bolu’nun Kıbrıscık ilçesi Belen Köyü’nde yaşayan, 3 çocuk annesi Necla Çınar (44) sabah saatlerinde evinden ayrıldı. Çınar'ı yaşadığı köye yakın ormanlık alandaki uçurumda gören balıkçılar durumu Jandarmaya bildirdi.
[Devamı]
Zihinsel Engelli Kayıp Vatandaş Bulundu 03 Eylül 2018
foto
Evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Zihinsel Engelli Vatandaş bulundu. Bolu’nun Gerede ilçesinde evinden çıkan Bayram Akman’dan (55) bir daha haber alınamadı. Zihinsel Engelli olduğu bilinen Akman’ın kayıp olduğu ihbarı üzerine Jandarma Ekipleri tarafından arama çalışmaları başladı.
[Devamı]
17 Ağustos Depremi Anıldı 20 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Depremi; İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleşen "hazırlık" temalı bir dizi etkinlikle anıldı. 17 Ağustos 1999 Depremi yıl dönümünde; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türk Kızılayı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) iş birliğiyle İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinliklere katılım ve ilgi yoğun oldu.
[Devamı]
Köpeklerin İmdadına AFAD Yetişti 20 Temmuz 2018
foto
Beton bariyerler altında kalan yavru köpekler 3 saat süren çalışmanın ardından kurtarıldı. Anadolu Otoyolu Dörtdivan gişelerinde çalışan görevlilerden; 3 yavru köpeğin beton bariyerler altında sıkıştığı ihbarını alan Bolu İl AFAD Arama Kurtarma Ekibi olay yerine gitti.
[Devamı]
Simülasyon Tırı Öğrenciler için Çalıştı 07 Haziran 2018
foto
Afete Hazır Türkiye için eğitimler, uygulamalı olarak devam ediyor. Bolu İl AFAD, Afete Hazır Türkiye için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. En iyi öğrenmenin deneyimleyerek öğrenme olduğu düşüncesinden hareketle Simülasyon tırında eğitimler gerçekleştiriliyor.
[Devamı]
Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Eğitim 08 Mayıs 2018
foto
İlköğretim Öğrencilerine Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Afet Bilinci Eğitimi Verildi. Bolu Belediye Başkanlığı afet bilincine sahip bir gelecek için çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi. Bolu İl AFAD Müdürlüğünün de destek olduğu etkinlikte Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile çocuklar uygulamalı eğitim yapma fırsatı buldu.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567