İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BOLU
Bolu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD 6 AİLENİN DAHA YARASINI SARDI 20 Şubat 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Bolu'nun Mudurnu ve Göynük İlçelerinde meydana gelen yangınlardan etkilenen 6 aile için gönderdiği 42 bin lira ailelere dağıtıldı. Farklı köylerde çıkan yangınlarda 6 ailenin evi kullanılamaz hale geldi.
[Devamı]
BİR KEÇİ DAHA AFAD EKİBİ TARAFINDAN KURTARILDI 12 Şubat 2018
foto
Seben Keskinli Köyünde kayalıklarda mahsur kalan 1 keçi Bolu İl AFAD Ekibi tarafından kurtarıldı. Bolu Seben İlçesi Keskinli Köyünde 4 gündür kayalıklarda mahsur kalan 1 keçi Bolu İl AFAD Ekibinin çalışmaları sonucu kurtarıldı.
[Devamı]
BOFSAD ÜYELERİ İÇİN AFAD DEVREYE GİRDİ 19 Ocak 2018
foto
Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD) üyeleri Yedigöller’de mahsur kaldı. Fotoğraf çekmek için gittikleri Yedigöller’de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan BOFSAD üyeleri için Bolu İl AFAD Müdürlüğüne haber verildi.
[Devamı]
2 YANGIN İÇİN HASAR TESPİTİ YAPILDI 18 Ocak 2018
foto
Mudurnu İlçesinde Meydana Gelen 2 Yangın için Hasar Tespit Çalışması Yapıldı. Mudurnu ilçesinin Ordular ve Sürmeli Köylerinde meydana gelen yangın nedeniyle Bolu İl AFAD Müdürü Cenk YILDIZ eşliğinde teknik personelce hasar tespit çalışması yapıldı.
[Devamı]
ALİ MEŞE İÇİN SEFERBERLİK 18 Ocak 2018
foto
Sobasını tutuşturmak isterken çıkan yangın sonrası evi kullanılamaz hale geldi. Mudurnu ilçesi ordular köyünde sobasını benzinle tutuşturmak isterken çıkan yangın sonucu evi kullanılamaz hale gelen ve yangından geriye sadece kedisi kalan 83 yaşındaki Ali Meşe için herkes seferber oldu.
[Devamı]
BOLU ARTIK DAHA GÜVENLİ 11 Ocak 2018
foto
Bolu’da görev alan Özel Güvenlik personeline Afet Bilinci Eğitimi verildi. Birçok iş kolunda ve halkın yoğun olduğu alanlarda görevli olan özel güvenlik personeli için İl Emniyet Müdürlüğü eğitim talebinde bulundu. Tüm özel güvenlik personelinin alması için 3 grup şeklinde düzenlenen eğitim İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşti.
[Devamı]
MAHSUR KALAN KEÇİLER 75 METREDEN İNDİRİLDİ 04 Ocak 2018
foto
Seben İlçesinde dağlık alanda mahsur kalan keçiler Bolu İl AFAD Müdürlüğü Ekibi tarafından kurtarıldı. Seben ilçesi Yuva köyü Çeltikderesi mevkisinde 4 keçi yaklaşık 100 metre yükseklikten inerken mahsur kaldı. Hasan ÇELİK’in durumu AFAD’a bildirmesinin ardından 5 kişilik ekip olay yerine intikal etti.
[Devamı]
MİNİKLER DE AFETLERE HAZIRLANIYOR 23 Kasım 2017
foto
Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Öğrencilerine Deprem ve Yangın Konulu Eğitim Verildi. Bolu İl AFAD Müdürlüğü personeli Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencilerine Deprem ve Yangın konulu eğitim verdi. Farklı yaş gruplarından oluşan öğrencilere görsel materyallerle ve oyunlarla deprem ve yangın nedir, nasıl oluşurlar, afetler olmadan önce neler yapmalıyız nasıl hazırlıklı olmalıyız konuları anlatıldı.
[Devamı]
DEPREMİN 18. YILI ETKİNLİKLERLE ANILDI 13 Kasım 2017
foto
12 Kasım 1999 depreminin yıl dönümü kapsamında Bolu’da biri dizi etkinlik düzenlendi. 48 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 353 vatandaşımızın da yaralandığı 12 Kasım 1999 depreminin 18. yıl dönümü olması sebebi ile Bolu İlimizde anma etkinliği düzenlendi.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFETLERİN AZALTILMASI GÜNÜ 13 Ekim 2017
foto
13 Ekim günü BM Genel Kurulu’nun kararı ile 2009 yılından bu yana Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü olarak bilinmektedir. Bugüne özel olarak “Evim Güvenli Evim” sloganıyla Bolu İl AFAD Müdürlüğü tarafından İl Merkezinde stant kuruldu.
[Devamı]
Sayfalar: 12345