İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BOLU
Bolu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Eğitim 08 Mayıs 2018
foto
İlköğretim Öğrencilerine Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Afet Bilinci Eğitimi Verildi. Bolu Belediye Başkanlığı afet bilincine sahip bir gelecek için çocuklara yönelik bir etkinlik gerçekleştirdi. Bolu İl AFAD Müdürlüğünün de destek olduğu etkinlikte Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile çocuklar uygulamalı eğitim yapma fırsatı buldu.
[Devamı]
Yaşlı Kadının Cansız Bedenine Ulaşıldı 17 Nisan 2018
foto
Gerede ilçesinde hayvan otlatırken kaybolan Müesser Dursun’un (78) cesedi bulundu. Gerede ilçesi Örencik köyünde, kendisine ait havyanları otlatırken kaybolan 78 yaşındaki Müesser DURSUN için yakınları jandarmaya ihbarda bulundu. Bolu İl AFAD ve Jandarma Ekipleri bölgede arama çalışması başlattı. Bolu İl AFAD’ın talebi üzerine Ankara’dan 4 kişilik bir dalgıç ekibi geldi. Gerede Çayı’nda yapılan arama sonucu yaşlı kadının, kaybolduğu yerin yaklaşık 1.5 km ilerisinde 2 metre derinlikte, cansız bedenine ulaşıldı.
[Devamı]
İlk Tatbikat Keşif Ekiplerinin Çalışmasıyla Gerçekleşti 16 Mart 2018
foto
Bolu İl AFAD Olaylara En Kısa Sürede En Etkin Müdahaleyi Yapabilmek için Bir Dizi Tatbikat Planladı. Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çalışmaları kapsamında Bütünleşik bir Afet Yönetim sistemini hayata geçirebilmek, en etkin müdahaleyi en kısa sürede yapabilmek için bir dizi tatbikat planlandı.
[Devamı]
Kaybolan Çocuğun Cansız Bedenine Ulaşıldı 15 Mart 2018
foto
Bolu İli Kıbrıscık İlçesinde Babasıyla hayvan otlattığı sırada kaybolan 15 yaşındaki Mehmet BAĞATIR ölü olarak bulundu. Kıbrıscık ilçesi Dokumacılar köyü Kölekayası mevkisinde babası ile birlikte hayvan otlatmaya giden 15 yaşındaki lise 1.sınıf öğrencisi Mehmet BAĞATIR hayvanları toparlamak için gittiği Kesler bayırı mevkisinde kayboldu.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası için Çok Sayıda Etkinlik Yapıldı 09 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası için Bir Dizi Etkinlik Gerçekleştirildi. Afete Hazır bir Türkiye ve Afet Bilincine sahip bireyler için aralıksız süren çalışmalar 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası sebebiyle yoğunlaşarak devam etti.
[Devamı]
İsmail HIRÇIN'ı Arama Çalışmaları Devam Ediyor 02 Mart 2018
foto
Bolu’nun Yeniçağa ilçesi Eskiçağa Köyünde 02.02.2018 tarihinde pazara gitmek için evinden ayrılan ve kendisinden bir daha haber alınamayan İsmail HIRÇIN’ı (68) arama çalışmaları devam ediyor. Zonguldak’ta yaşayan ve kızını ziyaret etmek için Bolu’ya gelen 68 yaşındaki İsmail HIRÇIN 2 gün önce ilçe merkezinde kurulan pazara gitmek için evden ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Yakınlarının ihbarı üzerine başlatılan Bolu İl AFAD Ekiplerinin de katıldığı çalışmalarda köy çevresindeki ormanlık alan aranırken İl AFAD’a ait drone ile de havadan tarama yapıldı.
[Devamı]
AFAD 6 AİLENİN DAHA YARASINI SARDI 20 Şubat 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Bolu'nun Mudurnu ve Göynük İlçelerinde meydana gelen yangınlardan etkilenen 6 aile için gönderdiği 42 bin lira ailelere dağıtıldı. Farklı köylerde çıkan yangınlarda 6 ailenin evi kullanılamaz hale geldi.
[Devamı]
BİR KEÇİ DAHA AFAD EKİBİ TARAFINDAN KURTARILDI 12 Şubat 2018
foto
Seben Keskinli Köyünde kayalıklarda mahsur kalan 1 keçi Bolu İl AFAD Ekibi tarafından kurtarıldı. Bolu Seben İlçesi Keskinli Köyünde 4 gündür kayalıklarda mahsur kalan 1 keçi Bolu İl AFAD Ekibinin çalışmaları sonucu kurtarıldı.
[Devamı]
BOFSAD ÜYELERİ İÇİN AFAD DEVREYE GİRDİ 19 Ocak 2018
foto
Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği (BOFSAD) üyeleri Yedigöller’de mahsur kaldı. Fotoğraf çekmek için gittikleri Yedigöller’de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan BOFSAD üyeleri için Bolu İl AFAD Müdürlüğüne haber verildi.
[Devamı]
2 YANGIN İÇİN HASAR TESPİTİ YAPILDI 18 Ocak 2018
foto
Mudurnu İlçesinde Meydana Gelen 2 Yangın için Hasar Tespit Çalışması Yapıldı. Mudurnu ilçesinin Ordular ve Sürmeli Köylerinde meydana gelen yangın nedeniyle Bolu İl AFAD Müdürü Cenk YILDIZ eşliğinde teknik personelce hasar tespit çalışması yapıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456